یکشنبه 03 بهمن 1400, 4:10 ب ظ

.

Image
معرفی واحد

بخش ارتوپدی – نوروسرجری مردان

موقعيت مكاني : بخش ارتوپدی – نوروسرجری مردان درورودی شرقی بیمارستان و طبقه همکف قرار دارد و از سال 1380 به عنوان بخش داخلی آغاز به كار نمود و در مهر ماه سال 1399 با انتقال واحد تروما به این مرکز به بخش جراحی ارتوپدی – نوروسرجری مردان تغییر نام داد . بخش داراي یک ورودي برای بیماران می باشد که به سالن اصلی بیمارستان راه دارد وبرای انتقال بيماران از اورژانس ، اتاق عمل و ICU از این مسیر استفاده می شود .

بخش ارتوپدی – نوروسرجری مردان مجهز به 38 تخت درمانی که 2 اتاق 3 تخت و 7 اتاق 4 تخت و 1 اتاق ایزوله و 2 اتاق تک تخت و یک اتاق پزشک و یک اتاق سرپرستار بخش ، یک اتاق کار تمیز ، یک اتاق کار کثیف بصورت مجزا ، سرویس بهداشتی ویژه معلولین ، انبار تجهیزات و آبدارخانه می باشد .

اتاق ها دارای امكانات رفاهی كامل شامل سیستم تهویه مطبوع، تلویزیون دیجیتال، یخچال می باشد و کنار هر تخت یک عدد تخت تاشو جهت استراحت همراه بیمار فراهم شده است و تخت ها مجهز به سیستم مانیتورینگ و Bedside قابل تنظیم برای بزرگسالان می باشد. همچنین هر تخت دارای یك كنسول و هر كنسول شامل اكسیژن مركزی، ساكشن مركزی، و سیستم احضار پرستار می باشد.

این بخش دارای مجموعه ای از بیماران ارتوپدی و نوروسرجری که نیاز به مراقبت و تحت نظر بودن و یا بیمارانی که تحت عمل جراحی ارتوپدی – نوروسرجری قرار گرفته اند را پذیرش می کند و یكی از اصلی ترین بخشهای بیمارستان در نگهداری و خدمت رسانی به بیماران ارتوپدی – نوروسرجری كه نیازمند مراقبت و تحت نظر بودن یا مراقبت و حمایت های قبل و بعد از عمل و یا پایش های های خاص می باشند ، می باشد و همچنین جهت پیشگیری از زخم بستر بیماران دارای کاهش هوشیاری از تشک مواج و همچنین خدمات فیزیوتراپی استفاده می کند . کلیه خدمات پرستاری که در این بخش انجام می شود توسط پرسنل ورزیده و مجرب این بخش انجام می شود.

مسئولین و کادر درمانی بخش ارتوپدی – نوروسرجری مردان

رئیس بخش ارتوپدی – نوروسرجری مردان : دکتر حجت حجازی ( متخصص ارتوپدی) که نظارت مستقیم به بخش را به عهده داشته و ویزیت بیماران را به همراه سایر کادر درمانی پزشکی و پرستاری به عهده دارند . کادر پزشکی بخش شامل تعداد 5 متخصص ارتوپدی و 8 متخصص نوروسرجری که از متخصصین با تجربه و با سابقه به بیماران بستری در بخش خدمت رسانی انجام می گردد .

سرپرستار بخش ارتوپدی – نوروسرجری مردان : آقای محمد میرکی

تعداد پرسنل : تعداد پرسنل این بخش شامل : 23 نفر کارشناس پرستاری - 10 نفر خدمات – 1 نفر منشی می باشند

تلفن :415 و416 – 42638001 – 051