تقویم روز
امروز سه شنبه 21 مرداد ماه 1399 ساعت 05:00 ق ظ

مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم رتبه برتر کشوری در ترویج زایمان طبیعی و سلامت مادران

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از کسب رتبه برتر کشوری در ترویج زایمان طبیعی و سلامت مادران خبر داد.

دکتر علی اصغر نوری در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: عنوان برتر کشوری ترویج زایمان طبیعی سال 1397 از جانب دکتر قاسم جان بابایی،  معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مرکز حکیم ابلاغ شد.

وی افزود: کاهش میزان سزارین ، افزایش پوشش کلاس های آمادگی برای زایمان طبیعی به طور رایگان به میزان 5254 ساعت نفر، سازماندهی واحد تریاژ اورژانس مامایی به صورت شبانه روزی و ارائه خدمات زایمانی با تاکید بر رویکرد کار تیمی شامل پزشک متخصص زنان و زایمان و ماما از جمله اقداماتی است که منجر به ارتقای شاخص های سلامت مادران و نوزادان در این مرکز گردیده است.

دکتر علی اصغر نوری با بیان اینکه توسعه بلوک زایمان و ایجاد LDR موجب افزایش رضایتمندی گردیده است تصریح کرد: حمایت روحی و روانی مادر جهت انتخاب نوع زایمان و انجام زایمان ایمن با سیاست بهره مند شدن از خدمات مامایی همراه و خصوصی، استفاده از تکنیک های مختلف کاهش درد زایمان طبیعی، کاهش پرداختی از جیب مردم و ارتقای سطح آگاهی مادران باردار با شرکت در کلاس های آمادگی برای زایمان طبیعی انجام گردید.

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم در پایان ضمن تشکر از زحمات کارکنان مرکز حکیم در ارائه خدمات با کیفیت به مراجعه کنندگان گفت:  هدف مرکز حکیم استمرار ارائه خدمات مطلوب با تلاش کارکنان به مراجعه کنندگان در سال جدید می باشد.