تقویم روز
امروز یکشنبه 1 ارديبهشت ماه 1398 ساعت 00:39 ق ظ

آمادگی "مرکز خون شناسی و انکولوژی حکیم" در خدمت رسانی به مردم

عضو هئیت علمی گروه اطفال مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از آماده شدن مرکز خون شناسی و انکولوژی این مرکز جهت ارائه خدمت به مردم خبر داد.

دکتر نوید زوار در مصاحبه با وبدا گفت: شیوع بالا و ادامه گسترش بیماری های خونی مادرزادی و اکتسابی از جمله تالاسمی ،هموفیلی و سایر بیماری های خونی از مشکلات مهم سلامت در جامعه است که با توجه به پرهزینه بودن تشخیص و درمان این بیماری ها نیاز به فعالیت های تخصصی در زمینه های پیشگیری، تشخیص و درمان جهت افراد جامعه می باشد.

وی افزود: طبق آمار بین المللی شایع ترین نوع سرطان در اطفال، سرطان خون است که طبق آمار از هر صد هزار نفر، سه تا چهار نفردر معرض ابتلا به سرطان خون هستند.

فوق تخصص خون و انکولوژی اطفال بیان نمود: افراد ممکن است تحت تأثیر بسیاری از انواع مختلف مشکلات و بیماری های خونی قرار گیرند، اختلالات متداول خون شامل آنمی، اختلالات خونریزی دهنده مانند هموفیلی، افزایش زمان لخته شدن خون و سرطان های خون مانند لوسمی، لنفوم و میلوم می باشد.

عضو هئیت علمی گروه اطفال مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم ادامه داد: هرگونه رنگ پریدگی، تب های غیرقابل توجیه، شواهد خونریزی های جلدی مخاطی و هم چنین هر گونه تغییر حالت یا بزرگ شدن قسمت هایی از بدن مثل احشا، شکم و لگن و اندام های فوقانی و تحتانی و هرگونه اختلال پایدار یا قابل توجه در آزمایش ساده خون باید جهت بررسی های تخصصی تر به مراکز درمانی ارجاع داده شود.
دکتر نوید زوار در پایان خاطر نشان کرد: مرکز خون وانکولوژی حکیم با ارائه خدمات تخصصی از قبیل اقدامات تشخیصی، درمانی وارزیابی مغز استخوان وهم چنین به عنوان تنها مرکز ارائه دهنده خدمات درمانی به بیماران تالاسمی در نیشابور، نیاز مراجعه کنندگان را تامین می کند.