تقویم روز
امروز سه شنبه 6 خرداد ماه 1399 ساعت 07:38 ق ظ

برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از پزشک متخصص جراح زنان مرکز حکیم

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم مراسم تجلیل و قدردانی از تلاش های دکتر زهره سالاری، پزشک متخصص جراح زنان، با حضور رئیس و کارکنان مرکز حکیم، در سالن همایش های حکیم برگزار شد.

در این مراسم نخست دکتر علی اصغر نوری، رئیس مرکز حکیم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های دکتر زهره سالاری در ارائه خدمات پزشکی به شهروندان گفت: رضایت بیماران نشان دهنده عملکرد مطلوب ایشان می باشد و از درگاه متعال خواستار کسب موفقیت های بیشتر برای وی شدند.

دکتر زهره سالاری نیز در ادامه ضمن تشکر از برگزاری این مراسم ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر جهت خدمت به مردم به جمع همکاران خود بپیوندد.

در پایان این مراسم از طرف مرکز حکیم با اهدای لوح تقدیر از دکتر زهره سالاری تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است دکتر زهره سالاری، عضو هیئت علمی زنان که در شهرستان نیشابور به ارائه خدمت به شهروندان مشغول بوده است به علت ادامه تحصیل در رشته فوق تخصصی پریناتالوژی ( حاملگی پرخطر) در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل خواهند شد.

فعالیت اولین کلینیک تخصصی طب سنتی در نیشابور

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از راه اندازی اولین کلینیک تخصصی طب سنتی در نیشابور خبر داد.

دکتر علی اصغر نوری در گفتگو با وب دا ، با اشاره به فعالیت اولین کلینیک تخصصی طب سنتی در نیشابور، اظهار کرد: هدف از فعالیت کلینیک طب سنتی، ایجاد بهبود سبک زندگی و ارائه زندگی سالم بر پایه طب سنتی ایرانی است.

وی افزود: در کلینیک تخصصی طب سنتی اعمال یداوی همچون حجامت ، فصد ، زالودرمانی، مشاوره تغذیه، آموزش سبک زندگی سالم، تسکین دردهای ستون فقرات و سایر خدمات طب سنتی انجام می شود.

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم در ادامه با توجه به اهمیت طب سنتی در سلامت توصیه کرد: مردم برای استفاده از خدمات طب سنتی به مراکزی تخصصی در این حوزه مراجعه کنند که خدمات طب سنتی به شکل صحیح و علمی ارائه می شود.

کلینیک طب سنتی در کلینیک تخصصی امام علی(ع)، واقع در بلوار جمهوری، در تمام ایام هفته به جز روزهای تعطیل با حضور متخصص طب سنتی آماده ارائه خدمات به بیماران است.

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم

مدیر مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از اجرای طرح « بسیج ملی کنترل فشار خون»  در این مرکز خبر داد.

محمد علی عابدی در گفتگو با وب دا گفت:  با شروع طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 17 خرداد در سراسر کشور، این مرکز نیز در راستای این طرح با فعال کردن ایستگاه سلامت اقدام به کنترل فشار خون رایگان مراجعه کنندگان و تمامی کارکنان مرکز حکیم نموده است.

وی افزود: با شروع اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، استقبال زیادی توسط مردم انجام گردید که باعث شد دومین ایستگاه سلامت نیز در پلی کلینیک تخصصی خیام دایر گردد.

مدیر مرکز حکیم با بیان اینکه این طرح تا 15 تیر ادامه خواهد داشت اظهار کرد: در صورت مشاهده فشار خون بالا،  افراد جهت درمان و کنترل فشار خون به پزشکان متخصص ارجاع داده می شوند.

انجام عمل های تخصصی چشم با تعرفه دولتی در نیشابور

 

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از انجام عمل های تخصصی چشم با تعرفه دولتی در مرکز حکیم خبر داد.

دکتر علی اصغر نوری در گفتگو با وب دا، عمل چشم با تعرفه دولتی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم را یکی از عملکردهای مثبت این مرکز دانست و گفت: عمل های تخصصی چشم مانند کاتاراکت، انسداد مجاری اشکی، ناخنک و ترمیم پارگی چشم به دنبال ضربه در مراکز خصوصی با هزینه بالا انجام می شود که در این بیمارستان تمام اعمال جراحی توسط متخصصین چشم و با تعرفه دولتی انجام می شود.

وی افزود: در کلینیک تخصصی چشم، علاوه بر حضور پزشک متخصص چشم، کارشناس بینایی سنجی نیز حضور دارد که به انجام خدمات رایج معاینات چشمی، تجویز عینک و انجام آزمایش هایی که پیش  از اعمال جراحی چشم مورد نیاز است، اقدام می کند.

رئیس مرکز حکیم  با اشاره به وجود اتاق عمل های مجهز دربیمارستان افزود: در این مرکز  5 چشم پزشک متخصص فعالیت می کنند که  بیماران پس از ویزیت در کلینیک تخصصی چشم جهت انجام عمل چشم بستری می شوند .

کلینیک تخصصی چشم واقع در پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خیام، در تمام ایام هفته به جز روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به بیماران است.

حضور فرماندار ویژه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در جمع بیماران شکاف کام و لب

حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور و نماینده مردم در مجلس شورای اسالامی  در جمع بیماران شکاف کام و لب

در دومین  روز از حضور تیم موسسه ملی ندای سلامت مرهم، سعید شیبانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و دکتر حمید گرمابی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  با بازدید  از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از نزدیک شاهد ویزیت و عمل شکاف کام و لب بیماران قرار گرفتند.

در این بازدید، دکتر کلانتر هرمزی ضمن قدردانی از حضور فرماندار و نماینده مردم در مجلس نیشابور به ارائه گزارش خدمات انجام شده توسط تیم مرهم پرداخت و نیشابور را کانون کشوری توجه برای بیماران شکاف کام و لب دانست.

در ادامه، از بیماران  مراجعه کننده به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خیام،  عیادت و از زحمات دکتر کلانتر هرمزی  تشکر نمودند.