تقویم روز
امروز دوشنبه 28 مرداد ماه 1398 ساعت 15:37 ب ظ

فعالیت اولین کلینیک تخصصی طب سنتی در نیشابور

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از راه اندازی اولین کلینیک تخصصی طب سنتی در نیشابور خبر داد.

دکتر علی اصغر نوری در گفتگو با وب دا ، با اشاره به فعالیت اولین کلینیک تخصصی طب سنتی در نیشابور، اظهار کرد: هدف از فعالیت کلینیک طب سنتی، ایجاد بهبود سبک زندگی و ارائه زندگی سالم بر پایه طب سنتی ایرانی است.

وی افزود: در کلینیک تخصصی طب سنتی اعمال یداوی همچون حجامت ، فصد ، زالودرمانی، مشاوره تغذیه، آموزش سبک زندگی سالم، تسکین دردهای ستون فقرات و سایر خدمات طب سنتی انجام می شود.

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم در ادامه با توجه به اهمیت طب سنتی در سلامت توصیه کرد: مردم برای استفاده از خدمات طب سنتی به مراکزی تخصصی در این حوزه مراجعه کنند که خدمات طب سنتی به شکل صحیح و علمی ارائه می شود.

کلینیک طب سنتی در کلینیک تخصصی امام علی(ع)، واقع در بلوار جمهوری، در تمام ایام هفته به جز روزهای تعطیل با حضور متخصص طب سنتی آماده ارائه خدمات به بیماران است.

انجام عمل های تخصصی چشم با تعرفه دولتی در نیشابور

 

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از انجام عمل های تخصصی چشم با تعرفه دولتی در مرکز حکیم خبر داد.

دکتر علی اصغر نوری در گفتگو با وب دا، عمل چشم با تعرفه دولتی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم را یکی از عملکردهای مثبت این مرکز دانست و گفت: عمل های تخصصی چشم مانند کاتاراکت، انسداد مجاری اشکی، ناخنک و ترمیم پارگی چشم به دنبال ضربه در مراکز خصوصی با هزینه بالا انجام می شود که در این بیمارستان تمام اعمال جراحی توسط متخصصین چشم و با تعرفه دولتی انجام می شود.

وی افزود: در کلینیک تخصصی چشم، علاوه بر حضور پزشک متخصص چشم، کارشناس بینایی سنجی نیز حضور دارد که به انجام خدمات رایج معاینات چشمی، تجویز عینک و انجام آزمایش هایی که پیش  از اعمال جراحی چشم مورد نیاز است، اقدام می کند.

رئیس مرکز حکیم  با اشاره به وجود اتاق عمل های مجهز دربیمارستان افزود: در این مرکز  5 چشم پزشک متخصص فعالیت می کنند که  بیماران پس از ویزیت در کلینیک تخصصی چشم جهت انجام عمل چشم بستری می شوند .

کلینیک تخصصی چشم واقع در پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خیام، در تمام ایام هفته به جز روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به بیماران است.

حضور فرماندار ویژه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در جمع بیماران شکاف کام و لب

حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور و نماینده مردم در مجلس شورای اسالامی  در جمع بیماران شکاف کام و لب

در دومین  روز از حضور تیم موسسه ملی ندای سلامت مرهم، سعید شیبانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و دکتر حمید گرمابی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  با بازدید  از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از نزدیک شاهد ویزیت و عمل شکاف کام و لب بیماران قرار گرفتند.

در این بازدید، دکتر کلانتر هرمزی ضمن قدردانی از حضور فرماندار و نماینده مردم در مجلس نیشابور به ارائه گزارش خدمات انجام شده توسط تیم مرهم پرداخت و نیشابور را کانون کشوری توجه برای بیماران شکاف کام و لب دانست.

در ادامه، از بیماران  مراجعه کننده به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خیام،  عیادت و از زحمات دکتر کلانتر هرمزی  تشکر نمودند.

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم

مدیر مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از اجرای طرح « بسیج ملی کنترل فشار خون»  در این مرکز خبر داد.

محمد علی عابدی در گفتگو با وب دا گفت:  با شروع طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 17 خرداد در سراسر کشور، این مرکز نیز در راستای این طرح با فعال کردن ایستگاه سلامت اقدام به کنترل فشار خون رایگان مراجعه کنندگان و تمامی کارکنان مرکز حکیم نموده است.

وی افزود: با شروع اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، استقبال زیادی توسط مردم انجام گردید که باعث شد دومین ایستگاه سلامت نیز در پلی کلینیک تخصصی خیام دایر گردد.

مدیر مرکز حکیم با بیان اینکه این طرح تا 15 تیر ادامه خواهد داشت اظهار کرد: در صورت مشاهده فشار خون بالا،  افراد جهت درمان و کنترل فشار خون به پزشکان متخصص ارجاع داده می شوند.

صدور آنی 8 هزار شناسنامه نوزاد در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم

سازمان ثبت احوال نیشابور از صدور آنی 8 هزار شناسنامه نوزاد در مرکز حکیم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حکیم، مهندس نیری، مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی به همراه مدیران ارشد این سازمان در بازدید از بیمارستان حکیم از فراهم شدن زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری جهت ارائه خدمات صدور آنی شناسنامه برای نوزادان متولد شده در بلوک زایمان تشکر و قدردانی کرد.

مدیر کل ثبت احوال خراسان  رضوی هدف از صدور شناسنامه در محل را رضایت مندی ارباب رجوع و عدم نیاز به مراجعه به سازمان ثبت احوال بیان کرد.

مهندس نیری با تشکر از تعامل خوب مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم با سازمان ثبت احوال  در راستای تکریم ارباب  رجوع و صدور آنی شناسنامه و افزایش رضایت مندی دریافت کنندگان خدمات ثبت احوال  قدردانی کرد.

رئیس مرکزحکیم، دکتر علی اصغر نوری ، در پایان ضمن تشکر و قدردانی از حضور مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی در مرکز حکیم ، بر ادامه فعالیت های دو جانبه با هدف ارائه خدمات مناسب به مراجعه کنندگان تاکید کرد.