تقویم روز
امروز سه شنبه 6 خرداد ماه 1399 ساعت 07:07 ق ظ

بخش زنان

امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

زنان و زایمان
بخش زنان و زایمان در طبقه یک واقع شده که دارای 25 تخت و 10 اتاق می باشد كه 5 اتاق 4 تخته و3 اتاق یك تخته و2 اتاق خصوصی است. این بخش با بهره گیری از تجهیزات مدرن و نیز دانش روز پزشكان و پرسنل با تجربه، تلاش می كند خدمات پزشكی مورد نیاز مادران باردار را به بهترین شكل ممكن ارائه كند.
بهداشت زنان، بویژه زنان باردار همواره مورد توجه دست اندركاران امور بهداشتی بوده است. زنان باردار از یك سو در معرض مخاطرات فراوان مربوط به حاملگی مثل دكولمان، پره اكلامپسی واكلامپسی زایمان زود رس و خونریزی و... هستند و از سوی دیگر مادر باردار جنینی در رحم دارد كه سلامت او نیز با خطرات بالقوه فراوان روبروست.
علاوه بر آن اتاق های معاینه و اتاق کار در بخش زنان دارای تجهیزات دستگاه نوارقلب ، دستگاه گلوکومتر، مانیتورینگ پرتابل، ساکشن پرتابل، ساکشن مرکزی،اکسیژن،سونی کید، هموگلوبین متر،الکترو شوک ،پالس اکسی متر و پمپ انفوزیون می باشد. NSTدستگاه
از تعداد اتاق های موجود در بخش یک اتاق مربوط به بیماران ایزوله است که دارای امکانات لازم می‌باشد.
یک اتاق دو تخته جهت مادران High risk تحت عنوان HMR در نظر گرفته شده است که مجهز به ترالی اورژانس، دستگاه فتال مانیتورینگ و دستگاه سونی کید می‌باشد. همچنین یک اتاق جهت آموزش شیردهی به مادران اختصاص داده شده است و تمامی اتاقها مجهز به تلویزیون مداربسته جهت آموزش به مادران می باشد.
اتاق های بیماران شامل یک تخت الکترونیکی، سرویس بهداشتی اختصاصی، تلویزیون رنگی همراه با VCD، تخت نوزاد، یخچال، یک خط تلفن و نیز امکانات رفاهی جهت همراه بیمار می‌باشد. کلیه تخت های بیماران مجهز به سیستم اکسیژن و همچنین ساکشن مرکزی می باشند.
به هر بیمار بستری در بخش آموزش های لازم به کمک CD های آموزشی و پمفلت داده می‌شود. همچنین بصورت حضوری توسط ماما یا پرستار مربوطه آموزش های شیردهی و مراقبت از نوزاد داده می‌شود. در بخش جراحی زنان در طول 24 ساعت پزشک زنان مقیم و پزشک اطفال در NICU در دسترس بیماران و پرسنل می‌باشد. بعد از ترخیص نوزاد، به مادران جهت انجام اقدامات بعدی مثل شنوایی سنجی، ویزیت پزشک و غربالگری آموزش داده می‌شود.

مسئولین و کادر درمانی بخش زنان و مامایی
رئیس بخش : دکتر نغمه خورسند متخصص زنان ، که نظارت مستقیم به بخش را به عهده داشته و ویزیت بیماران را بهمراه سایر کادر درمانی پزشکی و پرستاری به عهده دارند .
سرپرستار بخش : زهرا میرزا بیاتی
کادر پزشکی بخش زنان و زایمان: تعداد 7 نفر از متخصصین زنان باتجربه و با سابقه نیز بصورت 24 ساعته در بخش حضور دارند و بیماران را ویزیت می نمایند .

کادر پرستاری و پرسنل : شامل17نفر (7 نفر پرستار و 10 نفر ماما ) متشکل از افراد مجرب و دارای سابقه کاری در زنان طبیعی که تحت نظر سرپرستار با تجربه و ورزیده انجام وظیفه می نمایند .