تقویم روز
امروز سه شنبه 21 مرداد ماه 1399 ساعت 05:57 ق ظ
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

اتاق عمل
جراحی همواره به عنوان یك راه درمان مهم و گاه تنها راه درمان برای بسیاری از بیماریها به شمار می رود. در گذر زمان به مدد پیشرفت سریع تكنولوژی، متدهای جراحی نیز تغییرات زیادی پیدا كرده اند. در مرکز حکیم سعی شده است به یاری پزشكان متخصص و با تجربه و وجود تجهیزات مدرن بیمارستان، خدمات متنوع و شایسته ای به بیماران ارائه شود..
اعمال جراحی متنوع زنان نظیر سزارین،کورتاژ،هیسترکتومی،کیست تخمدان،کلپورافی،TL .،حاملگی خارج رحمی (EP) لاپاراسکوپی ،هیستروسکوپی و عملهای چشم شامل کاتاراکت، ناخنک،شالازیون،DCR و غیره...انجام می شود.
اتاق عمل مرکزی حکیم واقع در طبقه اول، شامل 3 اتاق عمل فعال و ریکاوری می باشد.
هر اتاق مجهز به تخت جراحی، چراغ سیالیتیک سقفی،ماشین بیهوشی، مانیتورینگ قلبی عروقی،دستگاه کوتر، دستگاه ساکشن ، انواع ستهای جراحی،لیست کامل داروهای بیهوشی و اسپاینال،تخت احیاء نوزاد، دارای 9 برانکارد در ریکاوری،6 ماتیتور قلبی عروقی در ریکاوری،اتاق چشم مجهز به 2 عدد دستگاه فیکو و یک عدد میکروسکوپ چشمی،دستگاه وارمر به تعداد هر اتاق، دستگاه بویلر و دستگاه اتوکلاو میزی، دستگاه وارمر خون،گلوکومتر، پمپ انفوزیون و انکیباتور نوزاد می باشد.
با توجه به اینکه مرکز حکیم به عنوان قطب زنان شهرستان های نیشابور و فیروزه شناخته می شود جهت ارائه خدمات اورژانسی زنان ، اتاق عمل مرکزی به صورت 24 ساعته فعال میباشد.

مسئولین و کادر درمانی اتاق عمل
رئیس بخش : دکترمصطفی خالقی پور فوق تخصص PAIN و بیدردی و متخصص بیهوشی ، که نظارت مستقیم به بخش را به عهده دارد.
سرپرستار بخش : خانم محبوبه رحمانی سرپرستار با تجربه بخش اتاق عمل می باشند.
کادر پزشکی اتاق عمل : تعداد7 نفر متخصص زنان ، 9 نفر متخصص بیهوشی و 2 نغر متخصص چشم در اتاق عمل مرکزی فعالیت دارند.

کادر اتاق عمل: شامل 50 نفر متشکل از افراد مجرب و دارای سابقه کاری دراتاق عمل که در رشته های .کارشناسی اتاق عمل، کارشناسی بیهوشی و کارشناس مامایی است که تحت نظر سرپرستار با تجربه و ورزیده انجام وظیفه می نمایند.


.