یک تجربه شیرین


گفتگو با مردی که بعد از ۲۳ سال صاحب فرزند پسری شد.
صبح روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه ساعت 09:05 هیچ وقت از خاطرم نمی رود بعد از کلی سال که ما بچه دار نمی شدیم خواست خدا اینگونه رقم خورد که من و همسرم نیز طعم شیرین داشتن فرزند رو بچشیم اگر بخواهم در یه کلمه چیزی بگویم باید بگویم این خواست خدا و توجه ویژه خدا به من و همسرم بود و همیشه شکر گذار خدای مهربان هستم.
من و همسرم اردیبهشت ماه بود بعد از انجام آزمایش های اولیه متوجه بارداری همسرم شدیم. و در طی دوران بارداری، همراه همسرم بودم و مراقبت های این دوره را انجام دادیم و آموزش های لازم( آموزش های قبل، حین و بعد زایمان) را نیز فراگرفتیم و با تحقیقاتی که انجام دادیم زایمان طبیعی را به عنوان روش زایمان انتخاب کردیم. با توجه به اینکه بیمارستان حکیم دارای بخش مراقبت های ویژه زنان و نوزادان بود این مرکز را برای زایمان همسرم انتخاب کردم.
بالاخره روز دوشنبه همسرم را به بیمارستان آوردم، ابتدا کلی نگرانی و اضطراب داشتم اما بعد از دیدن کادر محترم درمان که دلسوزانه کار انجام می دادند و برخورد مناسبی هم داشتند از اضطراب و نگرانی ام کاسته شد. بعد از صحبت با مسئول شیفت قسمت زایشگاه مبنی بر حضور همراهی در اتاق زایشگاه و با توجه به اینکه من تمام مدت همراه همسرم آموزش های لازم را دیده بودم ایشان هماهنگی های لازم را انجام دادند و همسرم را به اتاقی دیگر منتقل کردند که این اتاق دو در داشت که یک در برای ورود بیمار بود و در دیگر برای ورود همراهی، در این اتاق حریم خصوصی همسرم و سایر بیماران رعایت می شد. به این ترتیب بود که در سخت ترین و البته شیرین ترین لحظات در کنار همسرم بودم که این را مدیون کادر محترم زایشگاه هستم بالاخره با تلاش های بی دریغ و زحمات دلسوزانه پرسنل محترم انتظار به پایان رسید و نوزاد ما به دنیا آمد. در پایان باید عرض کنم که رسیدگی به بیماران در زایشگاه بسیار عالی بود و تمامی پرسنل از پزشک و ماما گرفته تا نیروهای خدماتی وظایف محوله خود را بسیار عالی انجام دادند و من هم به نوبه خودم از تمامی این عزیزان کمال تشکر را دارم.

در پایان خانم وظیفه دان مسئول زایشگاه، ضمن تبریک به این زوج بیان کرد این اولین و آخرین زوجی نیست که در اتاق های خصوصی زایشگاه این مرکز لحظات سخت و شیرین را در کنار هم تجربه می کنند البته برای این مهم نیاز است که همسر در طی دوران بارداری همراه مادر آموزش های لازم را نیز فرا بگیرد تا در صورت فراهم بودن شرایط لازم، در مراحل مختلف زایمان در کنار مادر باشد.

402 

              400401