به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم، دکتر محمدرضا مرادقلی ریاست مرکز با ارسال پیامی فرا رسیدن روز جهانی رادیولوژی را به همکاران این بخش تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است:

دل هر ذره را که بشکافی            آفتابیش در میان بینی

کشف اشعه X توسط رونتگن در 8 نوامبر 1895، دریچه‌ای نو به جهان دانش پزشکی گشود و در زماني، کوتاه تکنولوژی رادیولوژی که تلفیقی است از علم و هنر، باعث شد تصویرنگاری جزء جدایی ناپذیر علم پزشكي گردد. پویایی و پیشرفت سریع این علم در دهه های اخیر دگرگونی عظیمی را در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها فراهم نموده است.

17 آبان ماه، روز رادیولوژی، بهانه ایست برای تقدیر از خدمات بی شائبه همکاران رادیولوژیست، پرتونگار و پرتودرمان در تشخیص و تسکین آلام بیماران و حمایت از سلامت همگانی.

اینجانب ضمن تبریک این روز به تمامی همکاران بخش رادیولوژی، به عنوان عضو پرتلاش خانواده سلامت، از زحمات بی دریغ و تلاش های مجدانه آنان در جهت تحقق سلامت جامعه تقدیر نموده و از درگاه احدیت توفیق و سلامتی کارکنان محترم آن بخش را خواستارم.

وی در پایان افزود: قابل ذکر است از ابتدای امسال در این مرکز تعداد 40541 خدمت رادیولوژی، تعداد 28053 خدمت سی تی اسکن، تعداد 6218 خدمت سونوگرافی و همچنین تعداد 1240 خدمت MRI توسط همکاران واحد رادیولوژی انجام شده است.

Untitled1