پزشكان مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم و مرکز پزشکی شمس شرق روز شنبه توانستند مادر بارداري را كه در اثر سه سزارين در بارداري هاي قبلي خود، دچار مشكل چسبندگي جفت شده بود، از مرگ نجات دهند و نوزاد اين مادر نيز هم اکنون تحت مراقبت های ویژه در بخش NICU می باشد.

در اين عمل دشوار جراحي، تيمي متشكل از پزشكان هر دو مرکز در اتاق عمل مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی حکیم گرد هم آمدند و با گذراندن چندين ساعت عمل جراحي دشوار كه با حساسيت و دقت فراوان سپري شد، اين مادر را كه به دليل انجام سزارين هاي قبلي، دچار مشكل چسبندگي جفت به رحم و مثانه شده بود، از مرگ نجات داده و بار ديگر به آغوش خانواده او بازگردانند.

سرپرست اين عمل جراحي، دكتر زهره سالاری در خصوص شرايط اين بيمار، گفت: بيمار با خونريزي، ضعف و درد مراجعه كرده بود و پس از ویزیت و با توجه به شرح حال با سونوگرافي هاي دقيقي كه توسط خانم دکتر در مرکز پزشکی شمس شرق انجام شد، جفت(( اینکرتا)) تشخيص و تاييد شد. و بلافاصله هماهنگی لازم جهت عمل جراحی انجام و بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت و بعد از عمل در بخش مراقبت های ویژه و زنان بستری و تحت نظر می باشد.

سرپرست اين عمل جراحي افزود: این عمل برای مادر بارداری در هفته سي ام بارداري بوده و تیم پزشکی شامل خانم دکتر سالاری، دکتر حسن خانی، دکتر رضایی و دکتر احراری از ابتداي عمل هركدام به صورت لحظه به لحظه، شرايط بيمار را بررسي كرده و مشاوره ها و كمك هاي آنان سرانجام منجر به نجات جان اين مادر و فرزند شد.

در پایان خانم دکتر سالاری ضمن تشکر از زحمات خانم دکتر حسن خانی، خانم دکتر رضایی، دکتر احراری، کلیه پرسنل اتاق عمل،ICU و بخش جراحی زنان بیان کردند که اين مادر اکنون با حال عمومی خوب در بخش جراحی زنان  مرکز تحت نظر است.

63182909 4020 4f51 85dc cac827d85a59